Ľutujeme, ale tento obsah je dostupný len pre registrovaných používateľov.
Ak ešte nemáte svoj účet, môžete sa na tomto odkaze Registrovať.
V prípade, že svoj účet už máte, prihláste sa do svojho účtu na tomto odkaze Prihlásiť sa.
Ľutujeme, ale tento obsah je dostupný len pre registrovaných používateľov.
Ak ešte nemáte svoj účet, môžete sa na tomto odkaze Registrovať.
V prípade, že svoj účet už máte, prihláste sa do svojho účtu na tomto odkaze Prihlásiť sa.
Michal Ukropec je vyštudovaný účtovník, ale v skutočnosti ajťák a vizionár so životným mottom “Fighters never quit. Quitters never fight.“ 15. influencer v inováciách na svete. Autor úspešného príbehu spoločnosti Twinzo. Podnikateľské aktivity začal rozvíjať už na strednej škole. Po štúdiu na univerzite založil startup Twinzo, ktorý umožňuje prezerať a analyzovať modely tovární, objektov, budov, kancelárií alebo dokonca celých miest v trojrozmernom priestore. Vedenie úspešnej spoločnosti po 23 rokoch odovzdal mladšiemu nástupcovi, aby sa venoval novej výzve – globálnej expanzii TWINZO na ďalšie európske trhy.
Kia Slovakia s. r. o. je výrobný závod kórejskej automobilovej spoločnosti Kia Corporation, ktorý sa nachádza pri Žiline v obci Teplička nad Váhom. Je to prvý a zatiaľ jediný závod tejto spoločnosti v Európe. Cieľom značky Kia je expandovať do nových oblastí obchodnej činnosti a urýchliť vývoj ekologických vozidiel novej generácie. V roku 2022 dosiahla spoločnosť Kia Slovakia tržby na úrovni 6,75 miliárd eur. Za rok 2022 odviedla na dani z príjmov do štátneho rozpočtu sumu presahujúcu 47 miliónov eur.
Brose Prievidza, spol. s r. o. pôsobí v oblasti automobilového priemyslu už viac ako 100 rokov. Výstavba výrobného závodu v Prievidzi začala v roku 2015. Dnes BROSE vyrába v troch výrobných halách, a zamestnáva viac ako 1 400 zamestnancov. Z produktového portfólia BROSE sa v Prievidzi vyrábajú zdvíhače zadných dverí, zdvíhače okien a dverové moduly, a motory na zdvíhanie okien. Venuje sa nielen výrobe, ale aj vývoju divízie dverových systémov do automobilov. V systéme duálneho vzdelávania aktívne vzdeláva študentov, podporuje rôzne sociálne, kultúrne a športové organizácie v regióne.
PPS Group, a. s. je jedným z európskych lídrov v segmente veľkých zváraných oceľových konštrukcií. Strojárske centrum regiónu vyrába nepretržite už sedem dekád a neustále sa rozrastá. Dnes patrí medzi top tri najväčšie firmy v Európe v ťažkom strojárstve v oblasti výroby rámov, podvozkov a iných zváracích konštrukcií, ktoré sa používajú najmä pre priemyselné stroje a techniku. Spája dlhoročné skúsenosti svojich zamestnancov s najmodernejšími technológiami. PPS Group je moderná firma zameraná na rozvoj a rast, ktorá masívne investuje do znižovania svojho vplyvu na životné prostredie, modernizáciu a vzdelávanie svojich zamestnancov.
SWEP Slovakia, s. r. o. je popredným svetovým dodávateľom spájkovaných doskových tepelných výmenníkov pre kúrenie, vetranie, klimatizáciu a priemyselné systémy. Už viac ako 30 rokov pôsobí celosvetovo, a podieľa sa na vývoji energeticky efektívnych nízkouhlíkových riešení prenosu tepla a poskytuje podporu pre veľké chladiarenské aplikácie, ako aj pre menšie obytné systémy. Ako súčasť globálnej korporácie Dover má zastúpenie vo vyše 50 krajinách sveta, a vlastné tímy predaja nájdeme vo viac ako dvadsiatke krajín.
Slovenská technická univerzita v Bratislave bola zriadená v roku 1937 ako „Vysoká škola technická Dr. M. R. Štefánika“, a ako prvá technická univerzita na území Slovenska. Jej história však siaha až do roku 1762, k Banskej akadémii, založenej cisárovnou Máriou Teréziou v Banskej Štiavnici. V priebehu 87 rokov činnosti vzdelala 180 tisíc absolventov. Dnes študuje na siedmich fakultách a v univerzitnom ústave STU takmer 11 tisíc študentov, vo viac ako 300 študijných programoch. Univerzita sa podieľa na 180 medzinárodných a 150 výskumných projektoch, spolupracuje so stovkou zahraničných univerzít, a je členom Aliancie európskych univerzít EULIST.
GLOVIS SLOVAKIA, s. r. o. patrí do skupiny Hyundai Glovis, ktorá je globálnym poskytovateľom integrovaných logistických a distribučných služieb. Na Slovensku patrí medzi hlavných dodávateľov spoločnosti Kia Motors Slovakia, u ktorého zodpovedá za všetky vnútorné logistické procesy a dodávky hotových vozidiel po celej Európe. Obchodné portfólio dopĺňajú spolupráce s firmami pôsobiacimi v oblasti recyklácie materiálu, prepravy, prenosu a skladovania. V súčasnej dobe zamestnávame viac ako 450 zamestnancov.
FUERGY Industries j. s. je priekopníkom v oblasti smart energetickej optimalizácie. Ponúka revolučné riešenia meniace spôsob, akým firmy vyrábajú a spotrebovávajú energiu s cieľom znižovať ich celkové náklady na energie a uhlíkovú stopu. Jej riešenia umožňujú naplno využiť potenciál zelených technológií, spotrebovávať energiu bez zbytočného plytvania a dosahovať synergické efekty medzi všetkými účastníkmi trhu. Vyvíja smart systémy na skladovanie energie a softvér vyvinuté špeciálne pre energetický sektor, ktoré uľahčujú integráciu obnoviteľných zdrojov energie, a zároveň zabezpečujú spoľahlivú, stabilnú a lacnejšiu elektrinu pre všetkých.
Anton Ježík je uznávaný a oceňovaný odborník v oblasti priemyselného inžinierstva a strojárskej výroby, ktorý sa významnou mierou zaslúžil o rozvoj priemyslu a zníženiu nezamestnanosti v kysuckom a považskom regióne. Dlhodobo úspešne viedol a rozvíjal závody ZVL v Kysuckom Novom Meste a Považskej Bystrici, neskôr závody INA Kysuce. Aktívne pôsobil v mnohých zamestnávateľských a profesijných organizáciách, v Zväze strojárskeho priemyslu Slovenska, Združení automobilového priemyslu, či ako člen vedeckej rady Vysokej školy technickej v Košiciach. Stál na čele významných priemyselných počinov a projektov. Je autorom mnohých odborných publikácií, a držiteľom mnohých ocenení.
Juraj Habovštiak je držiteľ ocenení EY Podnikateľ roka 2019 a Trend Manažér roka 2020. Zakladateľ úspešnej spoločnosti MTS, kde pôsobil do roku 2019 ako CEO, a v ktorej inicioval prechod na druhú generáciu výkonných manažérov. Dnes v nej pôsobí ako predseda správnej rady. Spoločnosť MTS pomáha zákazníkom budovať najmodernejšie závody na svete, je lídrom vo výrobných technológiách, automatizácii a inteligentných systémoch pre energetiku, presadzuje špičkové technické riešenia s humánnym akcentom. Dnes zamestnáva viac ako 620 zamestnancov.
Rastislav Gall je absolventom Žilinskej univerzity. Dlhoročne pôsobil v riadiacich pozíciách v rôznych spoločnostiach. Niekoľko rokov úspešne vedie spoločnosť Nemak Slovakia v Žiari nad Hronom, ktorá je globálnym dodávateľom high-tech hliníkových komponentov pre automobilový priemysel. Dnes pod jeho vedením žiarsky závod, ako jeden z 37 závodov medzinárodnej, spoločnosti NEMAK v 14 krajinách sveta, dodáva produkty pre karosársku výrobu, komponenty pre elektromobily a batériové vane pre hybridné vozidlá. Rozvíja výskumné a vývojové programy hliníkových komponentov pre pohonné jednotky a elektromobilitu. V žiarskom regióne, ako najväčší zamestnávateľ zamestnáva 1 100 zamestnancov.
Cloetta Slovakia, s.r. o. bola založená v roku 1862. Je poprednou cukrárenskou spoločnosťou v severských krajinách a Holandsku. Celkovo sa výrobky spoločnosti Cloetta predávajú na viac ako 50 trhoch na celom svete. Najväčší spomedzi výrobných závodov spoločnosti Cloetta na Slovensku sídli od roku 2006 v priemyselnom parku Levice – Géňa. Tu našlo svoju prácu viac ako 760 zamestnancov, čím sa spoločnosť Cloetta stala jedným z kľúčových a zároveň stabilných zamestnávateľov v regióne. Závod v Leviciach je špecializovaný na širokú základňu technológií, od žuvacích cukríkov, extrudovaných a vylievaných výrobkov až po pastilky špecifických príchutí.
Uniteq Lab, s. r. o. je inovatívna spoločnosť v oblasti umelej inteligencie, virtuálnej reality a Internetu vecí, ktorá sa zameriava na inovatívne technologické riešenia. S hlavným cieľom pomáhať firmám maximalizovať produktivitu, ponúkajú komplexné služby v oblasti softvérového vývoja. Ich odborný tím v oblasti umelej inteligencie sa zaoberá vývojom a implementáciou neurónových sietí pre riešenia netradičných problémov. V oblasti 3D technológií poskytuje Uniteq Lab inovatívne nástroje pre virtuálnu a rozšírenú realitu, ktoré menia spôsob, akým firmy interagujú s digitálnym priestorom.
Be Lenka, s. r. o. začala písať svoj príbeh v roku 2017 vďaka Lenke Cenigovej a Jurajovi Fehervarimu. Dvom ľuďom, pre ktorých limity neznamenali obmedzenie, ale príležitosť. Be Lenka je slovenská značka vyrábajúca prémiové barefoot topánky a ergonomické nosiče pre deti. Víziou spoločnosti je zmeniť obúvacie a pohybové návyky ľudí po celom svete. Kvalitná ručná výroba, inovácie a udržateľnosť sú pevne zakorenené v DNA spoločnosti.
HOPI SK, s. r. o. je logistická spoločnosť, ktorá je súčasťou medzinárodnej skupiny HOPI – rodinnej firmy pochádzajúcej z Klášrerce nad Ohří a jedným z popredných poskytovateľov logistických služieb v strednej a východnej Európe. Naša spoločnosť sa na Slovensku už viac ako 20 rokov špecializuje na riešenie komplexných logistických potrieb zákazníkov, ako je skladovanie, distribúcia tovaru, tuzemská a medzinárodná preprava tovaru a ďalšie služby ako co-packing alebo etiketovanie (VAS).
Profesor Milan Sága je absolventom VŠDS Žilina. Od roku 1991 pôsobil na Žilinskej univerzite v Žiline v rôznych funkciách, ako odborný asistent, vedúci Katedry aplikovanej mechaniky, prodekan Strojníckej fakulty. V roku 2006 bol menovaný za profesora v odbore Časti a mechanizmy strojov. Od roku 2012 pôsobí ako dekan Strojníckej fakulty Žilinskej univerzity. Profesor Sága je medzinárodne uznávaným vedcom s rozsiahlou medzinárodnou spoluprácou. Svoj výskum realizoval v oblasti aplikovanej mechaniky, optimalizácie nelineárnych stochastických sústav s využitím Metódy konečných prvkov. Publikoval celý súbor vedeckých a odborných prác, kníh a vysokoškolských učebníc. Za svoju prácu získal viaceré významné ocenenia.
Profesor Sága aktívne spolupracoval so SLCP od jeho založenia v roku 1998. V spolupráci so SLCP riešil komplexné projekty v priemysle, napríklad v oblasti hluku a vibrácií pre nadnárodné spoločnosti Whirlpool, Thyssen Krupp a ďalšie priemyselné podniky. Dlhodobo participoval a podporoval vydávanie časopisu Produktivita a inovácie.
Profesor Jozef Živčák vyštudoval Vysokú školu technickú v Košiciach, kde sa venoval problematike technickej kybernetiky a biomedicíny. V roku 2002 sa inauguroval na prvého profesora na Slovensku v odbore Biomedicínske inžinierstvo. Bol zodpovedným riešiteľom rozsiahlych domácich aj medzinárodných výskumných projektov. Je autorom celého súboru pôvodných vedeckých publikácií a kníh z oblasti biomedicínskeho inžinierstva a nových bio-kompatibilných materiálov. Za svoju prácu získal množstvo ocenení. V roku 2009 a 2020 mu bol udelený titul Dr.h.c. od zahraničných univerzít.
Profesor Živčák dlhdobo aktívne spolupracoval so SLCP. V roku 2007 za Strojnícku fakultu Technickej univerzity Košice podpísal spoločne so SLCP Šanghajskú deklaráciu, ktorá viedla k založeniu Stredoeurópskeho technologického inštitútu CEIT. V roku 2010 spoločne so SLCP založil spoločnosť Biomedical Engineering, kde viedol výskum, vývoj a výrobu komplikovaných titánových implantátov a nových bio-kompatibilných materiálov, ktoré sú dnes využívané v klinickej praxi v celom svete.
Branislav Imre nastúpil do spoločnosti Kia Slovakia v roku 2005 a podieľal sa na výstavbe závodu na výrobu motorov. Pracoval ako vedúci sekcie obrábania dielov motora, bol vymenovaný na pozíciu vedúceho sekcie montáže motorov a ujal sa aj pozície vedúceho oddelenia výroby motorov. Začiatkom roku 2018 prešiel na pozíciu vedúceho oddelenia kvality s cieľom zefektívniť procesy riadenia kvality v úzkej spolupráci s výrobnými oddeleniami. Od 1. septembra 2022 bol vymenovaný do funkcie Viceprezidenta zodpovedného za vedenie divízie administratíva.
Peter Magvaši je dlhoročným manažérom v strojárskych a hutníckych podnikoch ČSSR a SR, najmä v oblasti technickej, inovačnej a v aplikovanom výskume. V 90. rokoch 20. storočia bol ministrom hospodásrtva SR (1994), ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR (1998-2002), poslancom NR SR (1994-1998). Pôsobil ako vysokoškolský učiteľ na ŽU v Žiline a TU Košice (2002-2015). Ako aktívny organizátor sa významne zaslúžil o rozvoj SLCP (1998-2017) a CEIT GROUP(2007-2017). Bol členom Vedeckej rady SAV (2009-2015), členom Rady vlády SR pre vedu, techniku a inovácie (2013-2018). V rokoch 2014-2020 zastával post predsedu Rady pre stratégiu a koordináciu SARIO.
Martin Krajčovič je vedúcim Katedry priemyselného inžinierstva, Strojníckej fakulty, Žilinskej univerzity v Žiline. Venuje sa problematike logistiky, riadenia zásob a distribúcie, projektovania výrobných a logistických systémov. Vo svojej výskumno-vývojovej činnosti sa venuje využitiu technológií virtuálnej a rozšírenej reality v priemyselnom prostredí. Pravidelne je zodpovedným riešiteľom projektov KEGA, VEGA, viedol projekt cezhraničnej spolupráce APVV-SK-PL-0030-12 a bol spoluriešiteľom v rámci medzinárodného projektu FP7-NMP-2008-3.4-1 – Holistic, extensible, scalable and standard Virtual Factory Framework. Ako spoluriešiteľ sa podieľal na riešení viac ako 20 grantových projektov a projektov zo štrukturálnych fondov (KEGA, VEGA, APVV, ŠF EÚ). V rámci spolupráce s priemyselnou praxou bol zodpovedným riešiteľom alebo spoluriešiteľom viac ako 20 projektov a inžinierskych diel. Je autorom viac ako 130 vedeckých a odborných prác publikovaných v domácich aj zahraničných zborníkoch a časopisoch.
Ladislav Rosina vyštudoval Elektrotechnickú fakultu SVŠT v Bratislave. Po skončení štúdia pracoval v rôznych pracovných pozíciách v spoločnosti Matador. Od roku 1999 pracoval v spoločnosti Continental Matador Truck Tires, kde riadil divíziu Priemyselné inžinierstvo. V období 2007 až 2008 pôsobil ako generálny riaditeľ Continental Sime Tyre v Kuala Lumpur. Od roku 2009 pôsobí ako konateľ a generálny riaditeľ viacerých podnikov nadnárodnej korporácie Continental. Doktorát v odbore Priemyselné inžinierstvo získal na Žilinskej univerzite v Žiline.
Ladislav Rosina patrí medzi našich špičkových vrcholových manažérov. So SLCP spolupracoval od jeho založenia, pravidelne vystupoval na Národných fórach produktivity a podporoval transfer know how skupiny Continental do slovenského priemyslu. Ako priemyselný inžinier a manažér významne ovplyvnil hnutie produktivity na Slovensku.